Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Сказано – зроблено. Ліз Трас почала виконувати свої обіцянки, здійснивши перший дипломатичний дзвінок – Президенту України. Саме такий дипломатичний “перший хід” вона обіцяла перед своїм призначенням.

Цілком однозначно, що наступна обіцянка – збільшити військові постачання та змусити “росію” програти у війні – також буде виконано.

Таким чином, “кремль”, який так тішився відходом Джонсона від справ, “накликав” на себе самого антиросійського лідера, який коли-небудь існував у післявоєнний час.

Тим часом, так звані “хороші руські” джерела інформації в Україні продовжують розривати український інформаційний простір намагаючись далі впроваджувати один з основних кремлівських наративів про те, що МАГАТЕ працює на “росію”. Більш того, про це ми окремо попереджали в своїх попередніх інформаційних матеріалах від 4 вересня.

Нижче наведемо найважливіші тези МАГАТЕ з її доповіді Радбезу ООН щодо ситуації на Запорізькій АЕС:

  1. 1. Негайно створити захисну зону ядерної безпеки та захисту для запобігання аварії на окупованій “росією” ЗАЕС в Україні;
  2. 2. Обстріл має бути негайно припинено, МАГАТЕ готове розпочати консультації з обома сторонами конфлікту.

Більш того, жодна країна на засіданні ООН не поставила під сумнів висновки МАГАТЕ. Кожна погодилася, що ЗАЕС має бути демілітаризованою зоною. Всі подякували МАГАТЕ за роботу та підтримали постійну присутність їх представників на станції. Отже, звіт та пропозиції агентства професійно відкалібровані, щоб отримати підтримку світу на корись Україні.

Таким чином, всі інформаційні повідомлення про співпрацю МАГАТЕ з “кремлем” не що інше, як інформаційна операція останнього. Отже, МАГАТЕ не працює на “росію”, оскільки “москва” не в змозі “нікого” купити, крім таких самих ізгоїв, як і вона сама.

Одночасно з цим, “росія” почала просувати новий наратив, який, також повторюється іншими країнами, наприклад Туреччиною. Головна мета, переконати світ, що у європейській енергетичній кризі винні санкції, а не російська агресія. Серед всього іншого Реджеп Ердоган заявив, що Захід нібито постачає в Україну металобрухт замість зброї.

Зазначене варто дивитись виключно через призму загальної Концепції з виснаження ворога: коли ворогу, який намагається звільнитись з санкційного зашморгу, створюються “міражі співпраці”, як це було з “зерновою угодою”. Більш того, на сьогодні це питання знову актуальне, оскільки ймовірно “путін” зрозумів цю стратегію Заходу і заговорив про те, що буде виходити з “зернової угоди”.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

На додачу до цього, лідер країни-агресора категорично відмовляється вірити у втрати від розпочатої ним війни і підтвердив наші висновки від 6 вересня про те, що “росія” підняла ставки і пішла на “газовий ва-банк”.

 

Довідково . “росія” нічого не втратила внаслідок війни з Україною, заявив “путін”, звертаючись до учасників Східного економічного форуму, серед яких був лідер військової хунти М’янми та посол “КНДР”.

Рішення розпочати вторгнення, яке принесло “росії” міжнародну ізоляцію та санкції, яких “росія” не бачила з часів “срср”, за словами “путіна”, було ухвалено “свідомо”.

 

Так, російський диктатор заявив, що відтепер “росія” в Європу нічого не буде постачати, ані газу, ані вугілля, ані мазуту. В цьому ключі, важливий є той факт, що “росія” до війни отримувала половину всіх експортних доходів за рахунок продажу нафти та газу — 241 млрд доларів із 490 млрд 2021 року. Отже, припинення постачання газу до Європи позбавить бюджет ворога на 400 млрд. рублів.

Таким чином, розхльобувати свідоме вторгнення в Україну доведеться декільком поколінням росіян: у песимістичному сценарії навіть у 2030 році економіка не відновиться від провалу ВВП, який триватиме три роки і становитиме 11,9%.

Одночасно з “путіним”, в інформаційному просторі також активізувались його вірні поплічники з Угорщини та Білорусі. Так, Угорщина – перша країна, яка твердо вирішила піти стопами “росії” у справі вести антиукраїнську пропаганду, а саме через друк підручників із географії для 8 класу, в якому Україну позбавили Криму. Також, угорських школярів переконують, що в Україні йде громадянська війна, до якої “росія” швидше за все не причетна.

Тим часом, Білорусь навздогін за Угорщиною влаштовує провокацію на кордоні з Литвою, навмисно пошкоджуючи встановлені загородження. Дійшло до того, що білоруському дипломату офіційно вручили ноту з виразом рішучого протесту.

Існує висока вірогі дність того, що вищевикладені доволі “сміливі” заяви “путіна” та демонстративна активність його союзників напряму пов’язана з тим, що китайський партійний таблоїд розпочав широку інформаційну кампанію з популяризації співпраці “китаю” та “росії”

 

Довідково. Офіційний “пекін” заявив, що “китай” продовжуватиме зміцнювати співпрацю з “росією” в таких галузях, як інфраструктура, сільське господарство, енергетика, освіта, культура, охорона здоров’я та охорона навколишнього середовища.

 

Зазначене важливо для нас, щоб зрозуміти актуальність наративів китайсько-російської пропаганди, її плани та глибину нового проникнення один в одного.

 

ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, для України також важливо врахувати заяву Міністерства оборони Польщі від 7 вересня про те, що Польщі варто максимально посилити армію, оскільки у Варшаві є тверді переконання того, що у найближчі 3 – 10 років з’явиться серйозний ризик вторгнення “росії”. На думку Міноборони Польщі, все залежить від того, як закінчиться війна “росії” проти України.

 

Довідково. У Польщі є лише два союзники – Україна та Британія. Таку заяву зробив лідер польської правлячої партії “Право та справедливість” Ярослав Качинський. Далі цитата: “Часи змінюються, і з цього часу, виходячи з нашого досвіду, ми бачимо, що маємо лише двох союзників. По-перше, це Україна. А наш другий союзник – це Великобританія”.

 

Зазначене твердження підтверджує наші попередні припущення та висновки від 4 вересня, коли нами було зазначено, про те, що в Україні ще на недостатньому рівні проводиться робота з декомунізації та деколонізації свого минулого, що вкінці-кінців приведе до таких військово-політичних умов, коли “росія” ще раз спробує взяти Київ. Отже, у Польщі це зрозуміли і вони налаштовані максимально використати цей час.

 

Довідково. В центрі Києва, на вже жертовному для всіх українців місці Майдані Незалежності Національна музична академія України досі носить ім’я Чайковського, автора тієї самої Симфонії № 2 “Малороссийская”. (Весь оперний репертуар російський і російською і досі не змінений).

В результаті ми отримуємо наступне: для проросійського споживача – висока культура, для українського – “дізєль шоу” де в тому числі активно впроваджуються російськи наративи про те, що МАГАТЕ працює на “кремль”.

 

Виснов ок.

  1. Український інформаційний простір має всі ознаки своєї розірваності, чим вміло користується ворог впроваджуючи свої правила гри.
  2. Найближчий союзник “росії” “китай” активізував свої інформаційні зусилля для підтримки внутрішнього політичного іміджу “путіна” на тлі єдиного дня виборів в “росії”.
Перегляди:601
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”