Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин:

Міжнародне обурення цивілізованого світу проти злочинних дій російського агресора в Україні все більше і більше наростає. Одночасно з цим, “кремлю” все важче і важче стає “виправдовувати” свої злочини серед країн ЄС, оскільки всі медіа-підприємства російської пропаганди ліквідовані, окрім країни Швейцарії де російські медіа досі працюють в інтересах “кремля”.

Жахлива терористична страта українських військовополонених з новою хвилею сколихнуло світову громадкість. На тлі чого стає все більше зрозуміло, що відмова від російських енергоресурсів вже дійсно стає невідворотною. Без усяких застережень, після продемонстрованих світу катувань росіян над українцями світова громадська думка вже не прийме більше ніякого розвороту в бік “москви” навіть після закінчення війни.

При цьому, окремо відмічаємо що: по-перше, Європа почала проявляти стратегічне терпіння, визнаючи те, що ця війна буде довгою і що випробування на міцність триватиме теж довго. А це означає, що санкційна політика буде лише посилюватись. По-друге, ціни на сировинні товари у світі відновили свій довоєнний рівень. Отже проблема сировинних товарів була навмисно перебільшена “росією”, для того щоб, як приклад, налаштувати Глобальний Південь проти країн Великої Сімки. По-третє, Африканські країни, які історично більш чутливі до знущань та катувань наразі проявили більшу уважність до болю українського народу (у розрізі останньої поїздки “лаврова” до Африки – це важливий чинник). І по-четверте, на тлі проявлення відкритих агресивних заяв Пекіна проти Заходу, в цивілізованих країнах все більше почали розмірковувати та уявляти ідеї щодо виникнення нової “росії”: більш євразійської, ніж європейської, та більш залежної від Китаю, ніж від Заходу. Тим більш, що гібридні інструменти, що є в розпорядженні “росії” проти Заходу, навряд чи можна буде використати відносно Китаю (заява Жозепа Бореля).

В будь-якому разі, якщо війна в Україні затягнеться, навіть в менших масштабах, до одного року, розрив “росії” з Європою накладе незабутній відбиток на трансформацію та реконфігурацію світових відносин.

Таким чином, ми можемо констатувати, що наслідки війни в Україні тільки почалися і про це тільки зараз починають розуміти у світі.

А тим часом, Україна відкрито закликає глобальні організації, включаючи ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста, яку мого швидко розслідувати вибух, який пронісся через російський тюремний табір, де утримувалися десятки українських військових.

Цитата зі звернення Президента України: “Це був навмисний російський військовий злочин, навмисне масове вбивство українських військовополонених”

Відповідь: ООН: готова провести розслідування удару по колонії в Оленівці та направити туди групу експертів. В той час, як член парламенту Британії Кріс Брайант закликав вигнати посольство “росії” із країни після твіту російських дипломатів про страту “азовців”.

В розвиток теми санкційної політики по відношенню до “кремля”, варто зазначити про те, що введений проти “москви” експортний контроль з боку США та їх союзниками по всьому світу, тільки зараз починає позначатися, після трьох місяців з дня його запровадження. В результаті чого, найбільші російські державні компанії втратили 90% своєї ринкової капіталізації. Близько 1000 транснаціональних компаній призупинили свою діяльність. Інфляція у “росії” вже перевалює бар’єр 20%. А російський фондовий ринок втратив третину своєї вартості. І це теж лише початок впливу війни в Україні.

Між тим, продовжуючи тему відмови від російських енергоресурсів черговий раз підкреслюємо важливість повернення на європейський ринок Саудівської Аравії. Так під час свого турне по Європі принц Мухаммед підписав 17 двосторонніх угод у кількох секторах, включаючи енергетику, оборону, продовольство та культуру.

На останок до першого розділу, в частині, що стосується Африканських країн, додатково зазначаємо про визнання Главою Африканського командування США генералом Стивеном Таусендом вкладу Збройних Сил України у перешкоджанні амбіцій “кремля” в Африці. Так, він зазначив, що “росія” вимушено вивела частину своїх військ з числа ПВК “Вагнер” до України, в результаті чого США вдалося врегулювати політичну ситуацію в низці країн Африки, особливо в Лівії та Малі. При цьому американський командувач звернув свою увагу, що після ліквідації першої групи ПВК “Вагнер” українськими воїнами “кремль” готує до відправки в Україну чергову партію своїх терористів.

II. Що стосується дій супротивника:

Тим часом, зараз між Китаєм та США, відбуваються певні військово-політичні провокації, при цьому на цей раз з обох боків. Для Вашингтона наразі важливо зрозуміти до якої межі Пекін може дійти. В той час, як для Пекіна зараз важливо зберегти своє обличчя в очах інших диктаторів.

Так, на тлі здійснення робочої поїздки Спікера Палати представників США Ненсі Пелосі країнами Азії Пекін розпочав масштабні військово-провокаційні заходи аж до готовності збити літак ВПС США на якому вона летить до Тайваню.

В розрізі зазначеного варто відмітити, що для входу у повітряний простір Китаю бойовим літакам США – потрібен відповідний дозвіл. За попередніми даними США ніякого дозволу у Китаю звичайно не брали, а Пекін наголошував на тому, щоб американський Спікер обрала цивільний борт для свого перельоту.

В будь-якому разі, для України це позитивна новина, оскільки її головний союзник почав займатись не васальними агресорами та провокаторами на кшталт “росії”, Ірану та навіть Угорщини, а самим сюзереном – джерелом світового зла – Китаєм.

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Тим часом, за повідомленнями “The New York Times” стало відомо, що нібито Державний секретар США Ентоні Блінкен, далі цитата: “чинить опір у визнані “росії” країною-терористом”. Офіційне видання зазначає, що США поки не готові погодитись із таким статусом “росії”, але з іншої сторони на Джо Байдена тиснє Конгрес, який наполягає на якнайскорішому визнанні “росію” країною-терористом.

Для розуміння глибини ситуації, варто зрозуміти, що Сенат може лише пропонувати Держдепартаменту. Але відповідальність за рішення так чи інакше ляже на Президента США. Офіційне визнання “росії” – країною терористом, не просто дозволяє, а зобов’язує в подальшому Білий Дім до проведення спеціальних заходів, наслідком яких стане арешт чи ліквідація керівників терору. З тієї хвилини, коли Держдеп офіційно визнає “путіна” – терористом, спецназ США SEAL має ліквідувати “путіна” як в свій час було ліквідовано “усама бен ладена”.

Але для прийняття рішення такого рівня відповідальності потрібна всецільна електоральна підтримка внутрі країни та участь країн-союзників. Ймовірно саме через це, Білий Дім і оголосив про наміри Президента США Джозефа Байдена висунути свою кандидатуру на другий президентський термін.

Таким чином, реакція американського суспільства та реакція світової спільноти на вищезазначене рішення Джо Байдена і дасть відповідь щодо подальшого статусу “росії” в міжнародній системі координат.

Одночасно з цим, у Великобританії, більш дружня для України Ліз Трасс отримала дуже потужне підпертя й тепер має значно вищі шанси на перемогу, коли її публічно підтримав міністр оборони Бен Уоллес.

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події:

Тим часом в Україні відбулась перша повноцінна протестна акція з часів оголошення військового стану, причиною якої стала терористична страта українських військовополонених у Оленівці. Так, родичі захисників Маріуполя вийшли на акцію протесту вимагаючи визнати “росію” державою-спонсором тероризму.

Висновок:

1. США вже не відволікаються на васальних провокаторів, для цього є Збройні Сили України та країни ЄС. Вашингтон наносить цільові удари по джерелу війни – Пекіну.

2. “Росія” сьогодні в пошуках нових ринків збуту своєї нафти через що почала конкурувати з іранською. Що в подальшому призведе до ймовірного розколу між диктатурами.

Перегляди:670
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”