Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

В умовах, коли Іран після консультацій з “пекіном” та “москвою” вніс правки до вже погодженого проєкту “ядерної угоди” з Ізраїлем, останній почав тиснути на США, щоб спільно нагадати Тегерану про наслідки таких кроків.

Фактично ізраїльські офіційні особи прямим текстом закликали Вашингтон до реалізації військового варіанту дій проти Ірану.

При цьому, варто відмітити реакцію світового енергетичного ринку: поки світ очікував відповідь Вашингтона, різко зросли ціни на нафту в Європі від побоювання, що США піде на поступки Ірану.

 

Довідково . Нафта марки “Brent” подорожчала на 40 центів до $100,62 за барель. Американська нафта подорожчала на 56 центів до $94,30 за барель.

 

Таким чином, зазначений тимчасовий політичний хаос у взаємовідносинах з Ізраїлем на фоні його стурбованості навколо “ядерної угоди” та паніка на енергетичному ринку продовжувалась до певного періоду, аж поки США не нанесли військові авіаудари по іранським ополченцям у східній Сирії, як послання Ірану зупинитись у своїх подальших намірах.

Після чого, Вашингтон сховавши батіг, так би мовити дістав пряника і нагадав Тегерану про нові можливості отримати своє право та зайняти місце “росії” на європейському нафтовому ринку, як того вимагають міжнародні угоди, а не закони тероризму.

 

Цитата Міноборони США: “Завдані авіаудари по об’єктах, що використовуються бойовиками та підтримуються іранською воєнізованою революційною гвардією, продемонстрували, що США без вагань готові перенести вогонь на територію Ірану, якщо того потребують обставини.

 

Виходячи з повідомлень британського о нлайн-видання “Middle East Eye”, яке висвітлює події на Близькому Сході Іран отримав відповідь США. З цього ж джерела стало відомо, що у Тегерані розпочалося ретельне вивчення відповіді. На даний час, ситуація врегулювалася: політичний хаос і енергетична паніка стихли.

Одночасно з цим, Білий Дім організував проведення телефонної розмови Президента США з Президентом України з питання узгодження подальших дій, якщо “росія” вдасться до проведення “референдумів” на окупованих територіях України.

Ми окремо припускаємо, що якщо “росія” вдасться до проведення своїх псевдо референдумів то швидше за все, це якимось чином буде поєднано із єдиним днем голосування в “росії”, який відбудеться 11 вересня.

 

В той же час, продовжуючи тему антилюдських висловлювань Глави Ватикана папи римського Франциска, який фактично виступив “адвокатом диявола” в особі російської пропагандистської машини, журналісти такої католицької країни як Польща, об’єднавшись в Асоціацію оприлюднили звернення до всіх урядів цивілізованих країн щоб, засудити всіх російських пропагандистів, як основних військових злочинців.

В нашому ж випадку, ми отримали підтвердження наших попередніх висновків від 24 серпня, коли зазначали про те, що безперебійна антиукраїнська риторика глави Ватикана Франциска підштовхне світ до перегляду усталених поглядів, що світова церква нібито виступає за мир.

Важливо, що цей процес розпочався саме з Польщі, католицької країни, яка свого часу дала Ватикану таку свідому і благородну людину як Іван Павло ІІ.

 

ІІ. Що стосується дій країн – супротивника.

Тим часом, за повідомленнями британської розвідки через щоденну газету “The Telegraph”, “росія” почала використовувати безпілотники іранського виробництва у війні з Україною. Американські ЗМІ підтвердили зазначене, акцентуючи свою увагу на тому, що Іран допомагає “путіну” в обхід західних санкцій.

 

Враховуючи воєнно-політичну ситуацію навколо “ядерної угоди”, нервування Ізраїлю та його тиск на США, зазначена іранська військова допомога наразі розглядається, як певна відповідь Тегерану на обстріл їх ополченців у східній Сирії.

Таким чином, ситуація може кардинально змінитись вже завтра після опрацювання Тегераном американських пропозицій зайняти місце “росії” на європейському ринку.

Водночас, так чи інакше, але використання іранських БПЛА надихнуло російського диктатора збільшити штатну чисельність військовослужбовців збройних сил “росії” на 137 тисяч осіб. Відтак штатна чисельність російсько-окупаційної армії буде складати 2 039 758 одиниць.

Таким чином, ми можемо побачити, що “путін” не відмовляється від своїх стратегічних цілей, не дивлячись на те, що російським окупантам не вдається рухати лінію фронту так, як вони цього б хотіли.

Противник намагається виштовхувати Збройні Сили України, але це коштує йому дуже дорого.

 

ІІІ. Що стосується дій країн – союзників.

Найважливішим чинником для Збройних Сил України є рішення Білого Дому об’єднати всі зусилля США у сфері військової допомоги Україні, зібравши їх у єдину місію. Пентагон вже анонсував, що надасть операції в Україні назву та призначить їй командувача – генерала.

Операції буде надано власне кодове ім’я, а керівництво нею доручать конкретному генералу, який і очолить американську програму з навчання українських військових та надання допомоги Збройним Силам України. Важливо зауважити, що присвоєння операції власної назви – формальність, проте вона має кілька серйозних юридичних наслідків.

По -перше, це формальне визнання Вашингтоном того факту, що американська армія бере участь у конкретних бойових діях.

По -друге, тільки після цього Конгрес США може почати виділяти союзникам довгострокове цільове фінансування, а також надавати відстрочки в оплаті військових замовлень.

По -трете, тільки в рамках “названої” операцій можливе встановлення будь-яких спеціальних виплат за службу, нагород для військовослужбовців, які беруть у ній участь.

Окремо до цього додаємо, що вибір командувача, відповідального за координацію зусиль, свідчить про намір Пентагону створити постійну команду допомоги Україні, тобто перехід від переважно одноразових проектів щодо навчання та допомоги українцям до довгострокової стратегії, яка може тривати багато років. Без перебільшення ми вважаємо, що для Збройних Сил України – це головна новина на сьогодні.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Вперше в історії сучасної України відбулося повне відключення Запорізької АЕС від енергомережі. Рівень радіації в місті відповідає нормі.

 

Довідк ово. Через пожежі на Запорізькій ТЕС двічі відключалася четверта лінія зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України. Три інші лінії зв’язку раніше були пошкоджені окупантами.

 

Висновки.

  1. США поступово виходять з тіні, та готують підстави офіційно увійти в гру для скорішого завершення російської війни на території України на тлі появи нового більш загрозливого відкритого конфлікту з “китаєм”.

 

  1. Рішення “кремля” вторгнутися в Україну започаткувало глибоке переосмислення міфів не тільки про “росію” і “китай” але і про “церкву” та їх прислужників.
Перегляди:781
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”