Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.            

На тлі примирення Туреччини та Ізраїлю топ-темою ЗМІ обох країн залишається питання перезавантаження дипломатичних відносин між країнами, яке може мати  в подальшому важливі наслідки для країн Близького Сходу. При цьому Анкара акцентує свою увагу на тому, що відтепер Туреччина як ніколи відкрита для транзиту газу  до Європи з Туркменістану, Ірану, Іраку та Східного Середземного моря. В той час,  як Тель-Авів робить наголос на двох речах, а саме на:

неадекватності “росії, яка вже не заслуговує ані політичної, ані соціальної довіри,

публікуючи при цьому результати опитування, яке продемонструвало, що лише 6% ізраїльтян позитивно ставляться до “росії”, тоді як решта – негативно, половина з яких вкрай негативно, як до ворога; агресивності “китаю, який нарощує сили задля відновлення свого домінування  в Індо-Тихоокеанському регіоні. На додачу до цього, ізраїльські спецслужби розіслали попередження всім зацікавленим країнам Заходу і Сходу де розкривається подальша стратегія “китаю”.

Стурбованість Ізраїлю, цілком зрозуміла, оскільки “китай” по особливому приваблює Ізраїль у своїй місії глобальної переваги. Оскільки придбання новітніх технологій в Ізраїлі може допомогти “пекіну” отримати доступ до американських технологій і стати державою номер один у світі. Адже Ізраїль, на сьогодні, має процвітаючий сектор нових технологій, таких як лазерна оптика, доповнена  та віртуальна реальність. Це один із провідних інноваційних центрів у світі, де близько 4000 активних стартапів витрачають 5% свого річного ВВП на дослідження,  а це найвищий показник у світі.

Важливо зрозуміти, що ще до 24 лютого “китай” 20 років поспіль робив 97% своїх інвестицій саме у технологічний сектор Ізраїлю. І тільки цього року, в тому числі через Збройні Сили України, пішло все не так для “китаю”, особливо після того, як його  на Сінгапурському безпековому форумі (10 червня) було офіційно викрито і названо фактичним співучасником військових злочинів “росії” на території України.

З приємного є те, що Джо Байден і Яір Лапід 13 липня оголосили про формування спеціального механізму щодо захисту національних інтересів двох країн у критичних  і нових технологіях.

 

ІІ.  Що стосується дій країн – супротивника.

Тим часом, в “росії” її ж пропаганда на державному рівні визнала, що продаж російської зброї впав у 6 разів, посилаючись на те, що так званий форум “Армія-2022”, завершився з провальним результатом для російського ВПК.

Цілком однозначно, що попит на російську зброю впав, зокрема, після того, як увесь світ побачив її в дії в Україні: розгорнута війна повернулась репутаційним бумерангом по російським постачальникам.

В той же час, що стосується самої кремлівської пропаганди, то вперше за весь період, починаючи з 2014 року, федеральні канали катастрофічно для “кремля” втратили свою аудиторію на 25%, яка в пошуках альтернативної інформації перейшла в інтернет  та месенджери. В результаті чого, можна зробити попередній висновок, що росіяни почали втомлюватися від нав’язливої пропаганди, коли вранці розповідають про перемоги над “нацистами”, вдень – про “силу економіки”, а вечорами пропонують завдати ядерних ударів по Європі.

 

Довідково . Якщо до початку широкомасштабної війни “Перший” дивилися 50% населення, то в липні вже 25,5%. В результаті “велика трійка” держкналів вперше поступилася “Telegram”, охоплення якого з лютого по липень підскочило з 19,1% до 30%.

 

В розвиток зазначеного додатково відмічаємо еволюцію російських телеграм -каналів від наративу “всіх порвемо” до “українці виявилися не такими простими”.

А також на додачу до цього відзначаємо найкращий маркер того, що зараз відбувається навколо Криму, коли уряд “росії” раптово відмовився витрачати 300 млрд. рублів на Крим і натомість направить їх до Дагестану (“Комерсант”).

 

Довідково . Російське видання “Комерсант” зазначає, що інтерес туристів до Дагестану почав зростати, а до Криму стрімко падати.

 

Отже, питання: чому “кремль” відмовляється вкладати кошти в півострів, лежить на поверхні – навіщо фінансувати те, що тобі не належить, і незабаром взагалі буде повернуто Україні.

В своїх попередніх інформаційних матеріалах від 21 серпня ми зазначали про те, що ситуація з “дугіним” наблизила “росію” до хаотизації як ніколи раніше. Отже наступні дані, що наведені на російському телеграм-каналі під назвою “Можем пояснить”, яким керує всім вже відомий “соловйов” підтверджують наші припущення. Так, на додачу  до відмови фінансувати Крим, кремлівська пропаганда зазначає, що саме співробітники “ФСБ” відповідають за численні провали в Україні.

 

Довідково. За інформацією “Можем пояснить”, у камерах СІЗО “ФСБ” “Лефортово” з’явилося багато нових в’язнів зі співробітників контррозвідки, які опинилися там після початку війни з Україною. Через переповнення цієї в’язниці багатьох ув’язнених за “профільними” терористичними статтями переводять в інші СІЗО.    

 

Отже, поява зазначеної публікації з боку “кремля(читати: “путін”-“шойгу”),  а також безглузда відповідь з боку “ФСБ(читати: “патрушев” – “бортніков”) про те,  що вбивцю “дугіної” вже виявили – прямо засвідчує, що класова боротьба в “кремлі” значно загострюється. А це означає що кремлівська система управління почала стрімко виходити з під контролю. 

Тим часом, поки “кремль” все глибше занурюється в хаос, звертаємо свою увагу  на поведінку “китаю, особливо в частині вищезгаданих надісланих попереджень з боку ізраїльських спецслужб зацікавленим країнам Заходу та Сходу.

Варто зрозуміти, що якщо вторгнення “росії” було землетрусом, який змінив погляд цілих континентів на базові речі: безпеку, енергетику, продовольство, демократію, торгівлю, дружбу між країнами тощо.

То агресія “КНР”, що стає все більш відкритою – матиме ефект потужного цунамі, яке знов сколихне і так нестабільну земну кулю, залишивши після себе ще більш видозмінений світ, ніж після 24 лютого.

Перше – сьогодні “китай” маленькими, але швидкими кроками піднімається сходами ескалації.

ДругеЗахід вимушений підніматися за ним. Інакше, це буде сприйнято агресором як поступка та мотивуватиме його на ще більш ескалаційні кроки.

Трете – прогнозуючи стратегію та тактику “КПК”, можна припустити, що “КНР” дійде до певного рівня ескалації, а потім зупиниться, щоб всі видихнули та розслабилися. І саме в цей час він нанесе свій останній удар.

Четверте – навряд чи це буде класичне вторгнення, як ми бачили з “росією”. “КНР” хоче захопити Тайвань без пострілів. Його ціль: за цей час підняття по ескалаційним крокам переконати світ, що він настільки в кращій формі за інших, що його перемога неминуча, отже не треба втягуватися у війну, яку заздалегідь програєш.

 

 

ІІІ. Що стосується дій країн   – союзників.

А тим часом, лідери цивілізованих країн (Байден, Макрон, Джонсон і Шольц) узгодили свої дії з видавлювання російських терористів з території Запорізької АЕС.

Одночасно з цим, США та Південна Корея розпочали спільні військові навчання  “Ulchi Freedom Shield”, які продовжаться до 1 вересня. Пентагон офіційно поінформував, що військові обох країн проведуть спільні відпрацювання дій у разі непередбачених обставин, зокрема, відображення можливих атак з боку “північної кореї” та захист району великого Сеула.

Проведення зазначених навчань підтверджує наші вищезазначені висновки щодо майбутніх дій “китаю”, але якщо “пекін” хоче захопити Тайвань без “єдиного пострілу”, як свого часу “росія” захопила Крим, то Південна Корея найімовірніше територіально виступить театром бойових дій на кшталт України, де роль “росії” вже буде виконувати “північна корея”.

 

 

ІV. Внутрішні суспільно -політичні події.

Тим часом, українське суспільство, через біль свого невігластва щодо інформаційнополітичної та релігійної підступності ворога в особі “росії” та “китаю”, час від часу проявляє дивовижне стратегічне бачення подальшого розвитку подій. Так українці запустили петицію із закликом відкрити офіційне українське представництво на Тайвані.

При цьому, автори петиції окремо зауважують про те, що сучасні відносини між Україною та Тайванем нижчі, ніж відносини між “росією” та Тайванем.

В цій ситуації, в якій зараз опинилась Україна і весь цивілізований світ, зазначений крок з боку України стане важливим військово-політичним та культурним вкладом для упокорення світових агресорів.

 

 

Висновки.

  1. Китай” розправляє крила, але поки діє самостійно без яскраво виражених партнерів на кшталт “росії”, яка занурюється в хаос.
  2. Кремлівська система управління “росією” стрімко виходить з під контролю, що призведе до ще більшого анахронізму в управлінні своїми окупантами на території України.

 

Перегляди:771
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”