Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Відроджена міжнародна ядерна угода з Іраном все більше і більше набуває форми. У Тегерані та Вашингтоні вважають, що навіть якщо для завершення проекту буде потрібен ще один раунд переговорів, обидві сторони вже досягли своєї точки неповернення. На нервово-невизначеному нафтовому ринку також можна вловити відчуття, що гонка за угодою наближається до кінця.

Водночас, серед негативного фіксуємо епізод, коли Саудівська Аравія раптом заявила, що вона схильна просити країни, які входять до складу світового нафтового картелю “ОПЕК+” скоротити квоти на видобуток нафти.

 

Довідково: Скорочення постачання нафти на порядку денному зустрічі ОПЕК+ на тлі розпродажу нафти, – Financial Times.

Інформаційно : До проміжних виборів до Конгресу залишилося лише два місяці, адміністрація Байдена вітала падіння цін на сиру нафту в останні тижні, а скорочення квот на видобуток підвищить ціну на нафту.

 

Але зазначене є тимчасовим явищем, яке ми розглядаємо як елемент привертання на себе уваги Саудівською Аравією, задля нагадування Вашингтону: мовляв завдяки кому це все відбувається.

Одночасно з цим і в цьому ж негативному ключі розгортаються зараз політичні події в Італії, коли проросійсько-неофашистські партії Берлусконі (“Forza Italia”) та Мелоні (“Брати Італії”) наразі стали лідерами на майбутніх італійських виборах. До їх альянсу також бажає примкнути Сальвіні, але Берлусконі та Мелоні побоюються відкрито з ним підписувати союз, оскільки Сальвіні відкрито захоплюється “путіним”, чим вже на старті може їх підставити.

Цілком однозначно, що цей альянс викличе нову напруженість не тільки

на рівні ЄС але й на рівні G7.

 

ІІ. Що стосується дій країн – союзників.

Тим часом, на тлі офіційного оголошення переможця у боротьбі за посаду лідера консервативної партії Ліз Трас, Джон Салліван раптово залишає посаду посла США в “росії”. Цікаво є те, що раніше не було жодних публічних ознак того, що його відставка неминуча. Водночас, судячи з коментарів Білого Дому його відставка є частиною звичайної дипломатичної ротації.

Третім повідомленням, яке так чи інакше пов’язує між собою попередні два, є повідомлення “The Hill ” де прямим текстом зазначається, що немов настав той самий час, коли Адміністрація Байдена вже остаточно не боїться, що військова допомога Україні спровокує “росію”.

 

ІІІ. Що стосується дій країн – супротивників.

Одночасно з фіксацією лідерства неофашистського руху в Італії, російська дипломатія теж досягла певних успіхів, коли на тлі візових європейських обмежень “росія” та Іран домовилися про безвізовий режим для груп до 50 осіб. Тож відтепер, росіяни групами до 50 осіб зможуть приїжджати до Ірану на строк до 15 днів без оформлення віз.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, Глава Уряду Денис Шмигаль по приїзду з Німеччини анонсував проведення конференції з відновлення України.

 

Висновок.

Для України прийшов час ставити більш амбітні політичні цілі. Весь цивілізований світ визнав, що ми отримали на це право.

 

 

 

Перегляди:763
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”