Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Досвід сучасної війни вже показав нам, що перед програшем кожної наступної фази війни, “росія” починає шантажувати ядерним апокаліпсисом. Але, зараз від погроз застосувати ядерну зброю “росія” перейшла до загрози влаштувати “Чорнобиль-2”, тільки в більших масштабах.

Ядерні “танці” “росії” на певному етапі дійсно можуть закінчитися трагедією для всієї планети, і на сьогодні колективний Захід це добре розуміє. Водночас поки діалоги та заяви лідерів країн і цільових організацій досі не дають підґрунтя щоб зробити необхідні висновки, оскільки навіть санкції не досягнуть потрібної мети. Атомні в тому числі. Як і не допоможе просто поставити Україні більше “HIMARS”, або піти на поступки “кремлю”.

Таким чином, у війні, яку нав’язує “росія” світу сьогодні, не можна перемогти, не демонструючи та не застосовуючи більшу силу, але і цього вже замало.

Зараз весь світ, в тому числі з “росією”, перебуває на конференції щодо Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. 191-а країна-учасник – це саме та зброя яка може відвернути катастрофу не тільки в Україні, але й на всій планеті. Якщо позиція буде єдиною – “росія” однозначно відступить.

І тут у всіх, 191-ої країни, має бути одна ціль, ніяк не пов’язана з політикою Заходу чи з політикою Сходу чи Україною зокрема, оскільки головна ціль зараз – врятувати планету від самознищення та життя кожного з там присутніх, їх дітей, та близьких. Отже цього більш ніж достатньо, щоб діяти спільно.

 

ІІ. Що стосується дій країн-супротивників:

Тим часом, “китай” ще на місяць (до 8 вересня) продовжив військові навчання, закривши частину акваторії Бохайської затоки для їх проведення. В той же час, за повідомленнями американської розвідки, “пекін”, прикриваючись цими навчаннями, насправді працює над створенням нових маршрутів для забезпечення свого доступу до сучасних мікрочіпів.

Так, за даними ЦРУ США, багато компонентів зараз реалізуються через дистриб’юторів, що працюють в Азії, яка на сьогодні є воротами для всієї світової електроніки.

Зазначене зайвий раз демонструє всю неповноцінність автократичних режимів та їх залежність від сучасного демократичного світу, проти якого вони так активно воюють.

Одночасно з цим, в Ірані нібито спростували повідомлення про те, що “росія” використовуватиме іранський супутник над Україною протягом кількох місяців після того, як “росія” запустить супутник від імені Ірану.

На тлі зазначеного, газета Washington Post буквально миттєво відреагувала процитував двох співробітників західної розвідки, зазначивши про те, що “росія” має всі важелі щоб зберегти контроль над супутником після його запуску. Водночас, окремо зазначається про те, що кремль” всіма можливими засобами виторговує у Ірану його розвідувальні засоби, оскільки в “кремлі” чітко усвідомили, що черговий етап війни ними програно, а перехід до наступного етапу без відповідної розвідки ніякого сенсу вже не має.

На додачу до зазначеного, варто відмітити реакцію західних ЗМІ на маніпулятивні та пропагандистські заяви країн-супротивників. На сьогодні ця реакція – “день у день”, враховуючи часові пояси, що не дає можливості супротивнику якісно провести інформаційну диверсію.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Тим часом, Державний секретар США Ентоні Блінкен розпочав своє турне по Африці. Нагадаємо, шо в контексті сучасної війни цей континент дуже важливий, оскільки – це другий за площею материк після Євразії. У 2020 році Африка випередила Азію по зростанню населення. За прогнозами до 2050 року населення Африки подвоїться та вдесятеро перевищуватиме населення ЄС. Дві третини молодого населення світу буде з Африки. На додачу до цього Африка це: 30% світових корисних копалин; 45% – світового золота; 90% – хрому та платіни; 10% – газу та 12% – нафти; 65% – світових орних земель. І цей перелік довгий.

На сьогодні Африканський континент, який як ніхто інший постраждав від холодної війни минулого століття – не хоче ставати частиною сучасного світового військово-політичного протистояння. Африка бачить своє місце в нейтралітеті, хоча насправді нейтральність – це лише дозвіл агресору продовжувати свої воєнні злочини та загарбницьку політику, яку зараз наприклад, проводить в Африці “китай” та “росія” зі своїми ПВК “Вагнер”.

 

VІ. Внутрішні суспільно-політичні події:

Українська розвідка підтвердила інформацію про те, що окупанти замінували територію енергоблоків ЗАЕС в Енергодарі. Зараз рівень радіації у межах норми, але чергова провокація може скінчитись катастрофою.

На додачу до зазначеного, екс-міністру оборони Михайлу Єжелю повідомлено про підозру у завданні шкоди національним інтересам під час ухвалення Харківських угод, які сприяли анексії Криму.

 

Висновок.

  1. Світове військово-політичне протистояння входить в свою останню гарячу фазу: розпочинається битва за Африку.
  2. китай” втративши своє домінування в Індо-Тихоокеанському регіоні шукає нові шляхи та джерела для свого подальшого технологічного оновлення.
  3. Ядерно-атомний терор залишається єдиним козирем автократів.

 

 

 

Перегляди:626
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”