Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Перегони наступників Бориса Джонсона з кожним днем перетворюються на конкурс ворогів “кремля”: фіналісти не приховують ненависті особисто до “путіна” і до “росії” в її агресії. Виходить так, хто більше зможе доказати, що ненавидить російського диктатора той і переможе.

Після двох турів боротьби за місце на чолі правлячої партії та уряду залишилося п’ятеро кандидатів. Усі вони жорстко критикують “путіна”.

Найяскравіші з висловлювань: Пенні Мордонт, екс-міністр оборони впевнена: ““путіну” не вдасться утримати жодного квадратного дюйма захопленої землі в Україні, він приречений на поразку”.

Ще радикальніше голова МЗС Ліз Трас. За її словами, “путін” — “шахрай, позбавлений раціональності”. Вона закликала Захід “не дозволити марнославству “путіна” продовжити цю безглузду війну”.

Том Тугенгхат: “путін” – вбивця і мародер.

Отже Британія була, є і буде разом з Україною.

 

II. Що стосується дій супротивника:

Розвідувальні дані американської розвідки які оприлюднив Білий Дім засвідчили, що російські військові вже двічі відвідали аеродром в Ірані, щоб перевірити безпілотники, які вони розглядають придбати для війни в Україні.

Адміністрація Байдена заявила, що дрони, продемонстровані російським військовим злочинцям, включають іранську модель “Shahed-129”, яка здатна атакувати та вести розвідку.

Тобто “росія”, не дочекавшись довгоочікуваної військової допомоги від Пекіну фактично робить ставку на Іран, який почав доволі відкрито допомагати “кремлю”.

Одночасно з цим, а саме на тлі іранської допомоги “кремль” розгорнув широкомасштабну акцію з формування добровольчих батальйонів у своїх 85 “суб’єктах” (або регіонах), що входять до складу федерації.

Довідково. 14.07.2022 “путін” підписав закон, який дозволяє уряду перевести економіку країни на військові рейки під час проведення так званих військових операцій за кордоном.

Варто зазначити, що набір до “добровольчих батальйонів” розпочався ще в червні, але активізувався тільки після того як Іран почав надавати допомогу.

В той же час, за даними Інституту вивчення війни ці новостворені батальйони складатимуться приблизно з 400 чоловіків віком від 18 до 60 років кожен, яких відправлять на бойню в Україну після 30-денної підготовки.

Інститут окремо зазначає, що ці кремлівські зусилля безумовно дадуть новий людський ресурс, але однозначно це будуть “солдати” нижчої якості, ніж навіть звичайні призовники в російсько-окупаційній армії але за цінами, близькими до професійних солдатів, оскільки “кремль” обіцяє платити кожному такому добровольцю від 3 тис. доларів США на місяць.

Запровадження такого методу свідчить про те, що “путіну” як і раніше не вдається змусити свій народ воювати без значних стимулів. І мобілізацію оголосити він теж не може, оскільки останні данні соціологічного опитування опозиційних сил Навального продемонстрували падіння рівня підтримки так званої спецоперації. Коли в порівнянні з травнем падіння склало до 14%, що є доволі суттєво для такої авторитарної країни як “росія”.

Цілком очевидно, що таке падіння не означає, що росіянам вдається вийти з мороку кремлівської пропаганди і тверезо подивитись на події, що відбуваються. Навпаки це кремлівській пропаганді все важче і важче приховувати свої втрати і росіяни це бачать і відчувають.

В підтвердження зазначеного, чергова стаття “The Guardian” розповідає, що росія” втратила понад 30% наступального потенціалу наземних сил близько 50 тисяч солдатів убитими та пораненими. Крім того, з початку війни було знищено майже 1700 російських танків та майже 4 тисячі бойових броньованих машин. Такі втрати дають “абсолютну впевненість” у тому, що Україна зможе здобути перемогу у війні.

Цитата з першої сторінки “The Guardian”: “Росія” є менш могутньою державою, ніж це було на початку лютого”.

Отже, стратегія “путіна” остаточно відійшла від початкового нездійсненного плану встановлення маріонеткового режиму в Києві. Відтоді російський диктатор вирішив вести війну на виснаження на сході та півдні України, навіть такою ціною як непідготовлений “солдат за 3000 доларів”, який з високою ймовірністю і місяця не проживе в Україні, а значить і платити йому не треба.

 

ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події:

В Україні тим часом, на тлі того, що “кремль” почав отримувати військову допомогу від Ірану, а також почав проявляти більшу агресивність, демонстративно активізувались проросійські партії, чию діяльність в Україні в свій час заборонив суд. Так, на тлі вищезазначених сигналів з “кремля” “ОПЗЖ” подали апеляційні скарги на попередні судові рішення.

Сам факт того, що після Вінниці (один з останніх терактів) одіозна проросійська партія робить такий крок, навіть якщо він не отримає позитивного правового результату, але він черговий раз демонструє, що українське суспільство виграючи на полі бою продовжує програвати в “політичних кабінетах”.

 

IV. Що стосується дій країн-союзників:

Тим часом, Палата представників Конгресу США схвалила виділення 100 мільйонів доларів на підготовку українських льотчиків до управління американськими винищувачами F-15 або F-16.

Довідково. Наразі в Україні застосовуються винищувачі Міг-29 та Cу–27 російського виробництва. Проте самі українські льотчики визнають, що на цих літаках вони не можуть успішно протистояти сучаснішим російським машинам. Про це зазначали два українські пілоти на слуханнях у Конгресі та Пентагоні, які пройшли з 19 по 25 червня.

Винищувач F-16 конструювали не тільки для повітряних сил США, але й для американських союзників. При цьому F-16 може виконувати практично всі завдання повітря: від повітряних боїв до високоточного бомбардування. Більш того, за оцінками як західних так і українських експертів 10 винищувачів F-16 по ефективності зрівнюються як 100 “HIMARS”.

Щодо того що Україна торгує американською зброєю: Пентагон заявив, що не бачить ознак того, що Україна може вивозити контрабандою американську зброю. Ці закиди почали поширювати на “росії”, що нібито Україна продає частково ту зброю, яку їй передають західні партнери.

Усі ми розуміємо, що це лише елемент їхньої пропаганди, адже ті “HIMARS” (і не тільки) не залишають супротивника в спокої.

Пентагон також підтвердив, що українські воїни ефективно використовують “HIMARS” і це добре впливає на військову ситуацію.

В той же час, щодо “HIMARS”: слідом за Україною американські ракетні системи залпового вогню “HIMARS” отримає ще один сусід “росії”. Так, стало відомо, що Держдепартамент США схвалив постачання 6 установок “HIMARS” Естонії, яка стане сьомою країною у світі, на озброєнні якої буде така РСЗВ (крім США та України це: Румунія, Сінгапур, ОАЕ та Йорданія).

 

Висновок:

1. “Росія” посилає сигнали про перехід до більш агресивної фази війни в Україні.

2. Подання проросійським проєктом “ОПЗЖ” апеляційної скарги – результат української колективної політичної сліпоти і безвідповідальності за свій політичний вибір.

Перегляди:706
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”