Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Після удару по Вінниці росіяни дійсно можуть починати відраховувати тижні, якщо не дні, до появи на озброєнні у Збройних Силах України “ATACMS” на 300 км., а там незабаром і відповідний дозвіл на їх використання по російській території.

Здавалося б, навіщо продовжувати стріляти по житлових багатоповерхівках, якщо це не приносить нічого, окрім нової хвилі зневаги, нових санкцій та нових постачань озброєнь для України?

Довідково. Удар по Вінниці завдали під час конференції в Гаазі, присвяченій відповідальності “росії” за злочини на території України, після чого конференцію продовжили на годину більше.

Однозначно: ракетний терор це результат внутрішньої дегенерації російської військової вертикалі, в якій рішення про запуски ракет по торгових центрах приймають навіть не тому, що хочуть (хоча й так буває), а тому, що російським командирам треба звітувати про заходи у відповідь на “HIMARS”.

Довідково На думку журналістів “The Atlantic”, визнанню “росії” як держави – спонсора тероризму чи державою-терористом заважає її велика економіка: мовляв, Світ ніколи ще не мав справи з повним вирізанням такого великого шматка господарства із глобального простору.

Остаточно зрозуміло, що перед нами – типова сталінська армія середини минулого століття, у якої за визначенням нічого, окрім гігантської кількості “людського ресурсу” не має. Звідси і прильоти для “галочки” по магазинам та дитсадкам – ось, мовляв, вражені чергові “склади” та “казарми” “нацистів”.

В результаті чого виникає риторичне запитання: чи вірить “путін” своїм воєначальникам? Навряд чи. Швидше за все, він знає, що йому брешуть, а вони знають, що він знає, що йому брешуть. Ось тільки ніхто нічого вдіяти не може, включаючи “путіна”, тому що реформувати цю систему неможливо.

Перед нами типовий колективний терорист, що розійшовся від безкарності виключно завдяки ядерній зброї. Лише ядерна зброя їх і рятує. Лише ядерна зброя і надає їм сміливості. Тільки ядерна зброя й дає їм кураж терориста.

 

  1. II. Що стосується дій супротивника:

Тим часом, світова спільнота отримує перші викриття за результатами роботи Джо Байдена на Близькому Сході. Отже, наступна інформація з одного боку є вкрай негативна, оскільки в майбутньому буде викривати деякі країни, які зараз позиціонують себе союзником для України зокрема. А з іншого позитивна, оскільки тепер про це відомо всім, а значить ця схема працювати вже не буде.

Так за інформацією “Financial Times” розвідка США та Великобританії викрили нову групу трейдерів російської нафти з китайсько-турецько-сингапурським слідом.

Стало відомо, що трейдер “Trafigura” який входив до складу російського підприємства “Vostok Oil” продав свої акції, увага: приватній гонконзькій торговій компанії “Nord Axis”, яку було зареєстровано за 9 діб до широкомасштабного російського вторгнення на територію України – 15 лютого.

Довідково. Проект “Vostok Oil” під керівництвом “Роснефти” з’єднує ресурси компанії з Північним морським шляхом і є пріоритетним для “росії”, що дозволяє їй здійснювати судноплавство як на європейський, так і на азіатський ринки, – так описує проект S&P Global.

Цитата “Financial Times”: “Маловідома гонконгська компанія, яка була створена лише за дев’ять днів до того, як “росія” вторглася в Україну придбала пакет акцій державної російської кампанії пріоритетних ресурсів”.

В результаті чого, цей продаж висвітлив нову групу трейдерів російської нафти, яка раптово з’явилася після вторгнення і на яку аж до цього часу ніхто не звертав своєї уваги.

За даними американської розвідки та швейцарської групи з відстеження вантажів “Petro-Logistics”, з початку березня “Nord Axis” постачала 20 000 барелів російської нафти на день і будучи частиною ширшої групи з як мінімум 24 нових для російського бізнесу трейдерів, які разом взяли близько 450 000 барелів на день.

Фактично – це черговий шок, оскільки виявилося, що “росія” весь цей час вміло обходила фактично всі накладені на неї нафтові санкції. І тільки зближення США з Саудівською Аравією допомогло виявити цю змову, оскільки “росія” це зробила не одна, а у змові з іншими країнами.

Видання не до кінця розкриває питання: хто стоїть за “Nord Axis”? Водночас недвозначно натякає, що ці країни в публічній сфері позиціонують себе доброзичливцями до страждань українського народу від терору і війни з боку російського агресора.

В розвиток зазначеного питання варто нагадати, що 12 липня Вашингтон опублікував список з 18 країн які допомагають “росії” обходити санкції. Крім Китаю та Туреччини, у переліку є: Ізраїль (де зараз перебуває Джо Байден), Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Узбекистан, Бразилія, Індія, Мексика, Сербія, ОАЕ, ПАР, Нікарагуа, Сінгапур і навіть Тайвань.

В той же час, у підсумку можна зазначити: не дивлячись на те, що агресор підготувався до війни доволі добре, його викривають і знищують як на полі битви в степах України так і на міжнародних політичних майданчиках та союзах.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Тим часом, близькосхідний саміт під головуванням Джо Байдена та лідерів Ізраїлю сьогодні зосередились на Ірані та Україні. Ізраїль наполягає, що повернення до ядерної угоди не закриє іранську ядерну програму, тому просить США підтримати їх в операціях по знищенню іранських ядерних об’єктів воєнним шляхом. США вважають, що поки не всі можливості дипломатії вичерпані, а початок нової військової операції лише буде відволікати увагу від подій в Україні.

При цьому, аби заспокоїти Ізраїль, США ще раз повідомили, що відмовили Ірану у виконанні вимоги щодо виключення з переліку терористичних організацій “КВІР”. Наклали нові санкції на іранські компанії та тих, хто їм допомагає обходити санкцій.

А також підтвердили свою прихильність протистоянню використанню Іраном своїх БПЛА для нападу на Ізраїль та інші країни регіону. В цьому ж ключі Байден підкреслив, що позиція США відносно того, що Іран збирається постачати сотні БПЛА “росії” незмінна. США наполягають на тому, що іранські БПЛА “росія” готується використовувати проти Збройних Сил України.

 

  1. Внутрішні суспільно-політичні події:

В Україні тим часом, український суд ліквідував компанію Ігоря Коломойського Новофар”. Втім, списав 4,3 млрд грн боргу компанії перед “ПриватБанком”. Як зазначають експерти, у Коломойського є ще велика кількість таких кампаній які можна ось так закривати, в загальному обсязі на 160 мільярдів гривень.

На додачу до зазначеного, за повідомленнями Мінюсту України Рінат Ахметов “більше не олігарх”, оскільки “більше не підпадає” під критерії олігарха після здачі його партнером “новинським(кремлівський політично-релігійний проєкт в Україні) депутатського мандату та виходу із медійного бізнесу.

 

Висновок:

1. Російська війна проти України скотилася до елементарного тероризму. На п’ятий місяць війни у мозкових центрах США почали замислюватись щодо цього.

2. Китай і “росія” плідно готувалися до протистояння з демократіями. Схеми обходу санкцій готувались заздалегідь.

3. Зближення США з Саудівською Аравією зривають маски і схеми з інших гравців світового військово-політичного протистояння між автократами та демократіями.

4. Україна терміново потребує реформованої мережі антикорупційних органів. “Українська олігархія” – урок і виклик розвитку або загибелі української державності.

 

 

Перегляди:795
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”