Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Сьогодні ми черговий раз отримуємо доказ розірваності інформаційного простору України, який вже в буквальному сенсі цього слова дискредитує Україну як відповідального союзника, зокрема для США. Так, ряд українських ЗМІ серед яких “Європейська правда”, “Главком” та ряд інших, включаючи український сегмент Телеграм-каналів, прямим текстом звинуватили Президента США в його тиску на центральну владу України щодо організації проведення прямих переговорів України з “росією”. Більш того саме зараз, в цей часовий період, коли Збройні Сили України так вдало проводять свої контрнаступальні операції.

 

Більш фейкову маячню важко навіть придумати, але ті хто називають себе українськими журналістами ціленаправлено сіють в свідомості українського суспільства зневіру до головних союзників України.

Цілком однозначно,  що це замовлення напряму пов’язано з нещодавнім анонсуванням Прем’єр-міністром Великої Британії Ліз Трас оголосити список кремлівської агентури.

 

Більш того, вищезазначене змусило Президента США навіть виправдовуватися вже перед своїми американськими виборцями, які уважно слідкують за перебігом подій в Україні.

В той же час, варто  відмітити, що на тлі спростування повідомлень від українських ЗМІ Джо Байден відповів відмовою на пропозицію журналіста прокоментувати хід контрнаступу Збройних Сил України. При цьому Президент США заявив, що має повну інформацію про те, що відбувається, але не хоче поки говорити, бо “все тільки починається”.

Це ніщо інше як ф еєрична алюзія на слова “путіна” про те, що “росія” ще, нібито, нічого по-справжньому не розпочинала.

Тим часом, поки низка українських ЗМІ безпідставно звинувачують  США, а Міністр МЗС України Дмитро Кулеба одночасно з цим закликає США надати ще більше зброї Україні, ми вимушені зробити негативний висновок про те, що “ядерна угода” з Іраном тепер вже офіційно забуксувала у всіх сенсах.

Так, стало відомо, що  Тегеран дав відповідь представнику ЄС. Що в ній тільки можемо лише здогадуватися. Однак, одразу після її отримання в західній пресі з’явилися коментарі чиновників США та ЄС про те, що позиція Тегерану є неконструктивною та не дозволяє укласти угоду.

Пізніше речник  Держдепу повторив це вже на брифінгу. Ще пізніше, свої офіційні позиції висловили Франція, Німеччина та Сполучене Королівство.

 

Так чи інакше, але це ймовірно зриває реформаційні плани США, які вони збиралися впровадити з 12 вересня під час сьогоднішнього засідання Генеральної Асамблеї ООН.

 

Отже, це ніщо інше як контрудар автократій по центру прийняття рішень демократій, на їх ініціативу реформувати Радбез ООН в частині, що стосується надання права вето, де українські ЗМІ зокрема, свідомо чи не свідомо, але підіграли ворогу.

Вашингтон  зараз буде вимушений відволікатись від України, проводити додаткові консультації з міжнародними партнерами про те, як найкраще вирішити проблему ядерної ескалації Ірану, що триває у відсутності співробітництва з МАГАТЕ щодо його угоди про гарантії щодо ДНЯЗ (договір про нерозповсюдження). І одночасно з цим виправдовуватись і розповідати всім про абсурдність проведення прямих переговорів України з “росією”, оскільки саме США були ініціатором перемоги “росії” на полі бою.

 

Довідково . Сьогодні, 12 вересня скликається Рада керуючих МАГАТЕ для обговорення подальших кроків. Тоді, можливо буде більше деталей про “план Б”.

 

Разом з тим, контрудар автократій по центру прийняття рішень демократій в інформаційному полі програє по всім показникам світової інформаційної підтримки діяльності Збройних Сил України в рамках російсько-української війни.

Вся увага світової спільноти сьогодні прикута до дій Збройних Сил України: до кожного повідомлення, до кожного фотознімка, до кожного відеоматеріалу, до кожного коментарю з передової.

Основні З МІ та їх перші сторінки: 

“POLITICO Europe”:Збройні Сили України переламують хід війни. Російські війська повністю відступають від Харкова”. “Reuters”: “Російський контроль над північним сходом України слабшає після того, як Київ перериває лінію постачання.” “Bloomberg”: “Росія підтверджує втечу військ із Харківської області України”. “Dagbladet Information”: “У Харківській області розвивається великий український фронтовий прорив.” “Bild”: “Руские біжать, Україна повертає свою країну.” “Berliner Zeitung”: “Росіяни йдуть із стратегічно важливих місць. Спостерігачі інтерпретують це як втечу.” “Financial Times”:“Блискавичний наступ України відкинув Росію на 70 км за тиждень.” “The Wall Street Journal”: “Під час великого наступу Україна витісняє росіян із ключових прифронтових міст.” “The New York Times”: “Українські сили беруть ключове місто, розпалюючи новий етап війни.” “Washington Post”: “Росія визнає відступ із ключових міст на сході України.”

“BBC News”:ЗСУ наступають на Харківщині, росіяни масово відступають.” “The Times of Israel”: Україна відбила у росіян ключовий вузол постачання на сході; війська просуваються на Півдні.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, на тлі краху російсько-окупаційної армії під Харковом та проведення в “росії” єдиного дня виборів, “кремль” скасував проведення всіх своїх псевдо референдумів на Донбасі.

Таким чином, с початку заплановані на травень, потім перенесені на вересень, потім відкладені до листопада, референдуми вже не відбудуться.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Одночасно з цим, британська розвідка спростувала чергову брехню російського диктатора щодо експорту українського зерна. Так, за даними розвідки, “росія” проводить навмисну стратегію дезінформації, намагаючись відвести від себе провину за проблеми з продовольчою безпекою, щоб дискредитувати Україну й мінімізувати спротив російському вторгненню.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Двісті днів незламності, що згуртували і загартували Україну і змінили весь світ навколо, коли її військо за лічені дні ладне змінити характер війни на полі бою. Але в той же час українське суспільство на інформаційно-політичному поприщі продовжує, свідомо чи не свідомо, загравати та підігрувати ворогу і дискредитувати своїх основних союзників.

Перегляди:732
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”