Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Є країни, що підтримують війну “росії” проти України, але їх однозначна меншість (Білорусь, Сирія, КНДР, Куба, Нікарагуа, М’янма, Еритрея, Венесуела). Є ті, які не засуджують війну, але й не підтримують – їх трохи більше. І є решта – найбільша група тих, хто вважає “росію” агресором, накладає санкції та усвідомлює небезпеку, яку “росія” несе для світу та майбутніх поколінь.

Коли “росія” вдається до шантажу, який зачіпає весь світ, позиції другої та третьої групи країн можуть співпадати, а перші – вимушені до них доєднатися, бо в другій групі багато їх партнерів.

Так було з продовольчим шантажем, коли на G-20 або в будь-якому іншому місці, де з’являвся російський міністр “лавров”, він чув від всіх них заклики випустити українське зерно. В результаті чого світ отримав позитивний результат – кораблі з зерном виходили з українських портів і везли його туди, де воно потрібно, щоб пом’якшити світовий голод.

І так, схоже буде, з перетворенням “росією” Запорізької АЕС на театр воєнних дій – шлях, який неминуче призведе до катастрофи для всіх, якщо “росію” зараз не зупинити.

В цьому ключі варто надати цитату з заключного слова очільника МАГАТЕ Рафаеля Гроссі на засіданні РадБезу ООН, присвяченому “дуже тривожній” ситуації на Запорізькій АЕС, який зазначив, далі пряма мова: “Ми визнаємо очевидні причини сучасної ядерної небезпеки. Більш того, ми всі згодні з тим, що ядерна безпека має бути забезпечена і, що місія МАГАТЕ має відбутися”.

Таким чином, ми переконуємося в тому, що зазначене звернення очільника МАГАТЕ до світових лідерів – це вже не питання – “якщо”, а питання – “коли”, а також витікаюче з нього питання – “як”.

На додачу до цього Рафаель Гросі запевнив світ, що активізував свої консультації з Україною, “росією” та ООН, щоб за будь-яких умов провести місію на Запорізьку АЕС, яка так гостро зараз необхідна.

В той же час, якщо вивчити стенограму засідання, то ми побачимо певні відмінності між позицією “китаю”, який каже, що “росія” та Україна мають самостійно вирішити: “взаємні проблеми безпеки” – так вважає “пекін”, вчергове легітимізуючи вторгнення “росії”, як таке, що на думку “КНР”, було спровоковано розширенням НАТО.

Тим часом, ОАЕ, які мовчать, хто агресор – виступають за дипломатію. А Франція та США при цьому, абсолютно справедливо наполягають, що саме “росія” створила цю небезпеку, і вона має вивести свої війська як з АЕС, так і зі всієї території України, щоб відновити мир.

Але, не дивлячись на всі ці розбіжності, Гроссі правий, що відносно зазначених вище трьох пунктів їх позиція спільна. Як і щодо шляху тимчасового зняття загрози, а саме – надання інспекторам МАГАТЕ доступу до ядерних об’єктів в Україні для вирішення питань ядерної безпеки та гарантій у спосіб, який поважає суверенітет України над її територією та інфраструктурою, як це сформулювала Велика Британія.

Цією деталізацією стенограми засідання РадБезу ООН, присвяченому Запорізькій АЕС ми намагаємося продемонструвати технологію міжнародної дипломатичної пастки, коли цивілізовані країни створили такі умови, коли навіть китай”, як найбільший відданий партнер “росії” у цій війні – вимушений підтримувати місію МАГАТЕ. Особливо після того, як позиція тих країн, які підтримують “росію” співпала з позицією тих країн, які не засуджують війну, але й не підтримують, на кшталт вищезазначених ОАЕ. Саме тому “китай” відступив.

Відступив “китай” – відступить і “росія”.

 

На тлі зазначеного, країни ЄС та ще 42 країни вже звернулися до “росії” із вимогою вивести свої окупаційні війська із Запорізької АЕС.

Однозначно, що є окремі деталі та нюанси, узгодження яких може зайняти певний час. Так, як було і з українським зерном, коли “росія” до останнього буде намагатися зірвати домовленості, оскільки в планах “росії” за допомогою ядерного шантажу, як і продовольчого, змусити світ натиснути на Україну для капітуляції.

Водночас, між кремлівськими ілюзіями і мріями “росії” та недолугими планами, і реальністю – велика різниця, в чому українці не раз переконалися з 24 лютого. І скоро зможемо переконатися знов, оскільки так чи інакше але “росія” буде вимушена відкрити станцію для інспекції МАГАТЕ.

А значить не зможе обстрілювати з неї українську територію та ядерні об’єкти і зберігати там зброю.

Бо коли всі країни світу говорять одним голосом – “росія” відступає. Звичайно, це, як і з продовольчою блокадою – не є перемогою у війні, але це точно ті важливі кроки, які її наближають.

 

ІІ. Що стосується дій країн – супротивників:

Тим часом, за даними Пентагону кремль” вкотре намагається закупити в Ірану ударно-розвідувальні безпілотні апарати. Ймовірно саме через повну втрату ініціативи на полі битви у схватці зі Збройними Силами України.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників:

Підтвердженням зазначеного є оприлюднена інформація від британської розвідки, яка акцентує свою увагу на новій військовій меті “росії” на Донбасі. Відтепер, це захоплення траси M04. Отже, “росія” поступово зменшує свої військові апетити.

Тим часом, на Тайвань прибула чергова делегація з Конгресу США. Важливо врахувати, що після візиту на острів спікера Палати представників не минуло й двох тижнів.

 

IV. Внутрішні суспільно-політичні події:

В Україні тим часом, Міністр МВС Денис Монастирський попередив українське суспільство про те, що протягом 2-3 наступних місяців очікується різке зростання злочинів за певними категоріями, а саме: крадіжки, викрадення транспортних засобів, незаконний обіг зброї.

 

Висновок.

1. Цивілізований світ змусив “пекін” погодитись на проведення місії МАГАТЕ до Запорізької АЕС.

2. “росія” в той же час, до останнього буде намагатися зірвати домовленості по Запорізькій АЕС, шляхом затягування часу, навіть після того, як отримає наказ з “пекіна” відкрити станцію.

3. Збройні Сили України знищивши всі мости через Дніпро змусили “кремль” вкотре змінювати цілі своєї війни.

 

Перегляди:959
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Дрони для ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”